Základní škola a Mateřská škola Prušánky

FB škola škola 518 374 379 školka školka 518 374 159 jídelna odhlášení obědu 722 979 235

Fotogalerie ze školky / 2020/2021

Příměstský tábor: "Poletíme do vesmíru"!

 

V červenci proběhl již třetí ročník příměstského tábora pro děti z mateřské školy Prušánky.

Tentokrát celý týden provázelo vesmírné téma „MAMINKO A TATÍNKU, POLETÍME DO VESMÍRU!“.

V pondělí nás čekal zahajovací den plný dobrodružných her, úkolů a tvoření k naší celotáborové hře. Děti složily kosmonautskou přísahu, vytvořili nádhernou táborovou vlajku a úžasná vesmírná trička. Vyzkoušely si, jak se chodí po Měsíci, tedy „stav bez tíže“. Každý si vybral vesmírné jméno a společně jsme pak vybrali název naší vesmírné posádky - „VESMÍRNÉ HVĚZDY“. Děti také úspěšně vykonávaly výcvik kosmonautů a získaly tak první korálky a knoflíky (symbolizují planetky) na svůj náhrdelník.

V úterý hned ráno na děti v MŠ čekalo překvapení v podobě mobilního planetária (Planetárium Morava). Dozvěděly se tak mnoho zajímavostí o vesmíru a shlédly pěknou pohádku „Polaris“ v pohodlí nafukovací kupole. Další překvapení děti čekalo na školní zahradě, kde si vyzkoušeli zorbing. Tento den se nesl také v duchu tvoření, a tak si děti vyrobili 3D raketku a měsíční stopy v podobě odlitků se sádry. Nechyběl opět výcvik kosmonautů, při kterém závodily se svými raketkami, a za který pak děti získaly další korálky.

Na středu se už všichni netrpělivě těšili, protože nás čekal celodenní výlet. Počasí nám moc přálo. Autobusem jsme jeli do Vnorov, kde jsme nasedli na loď a pluli po Baťově kanále plnit různé pohádkové úkoly do kouzelného lesa. Cestou nás provázela skvělá paní čarodějnice, která naši plavbu obohatila parádním pohádkovým programem. Za splnění všech úkolů děti získaly diamant a sladkou odměnu. Poté jsme pokračovali lodí až na hvězdárnu do Veselí nad Moravou, kde už děti čekal zajímavý program o vesmíru. Všichni kosmonauti vše zvládli a moc si tento den užili.

Ve čtvrtek hned ráno děti dostali korálky za předešlý den a pak děti čekal znalostní kvíz o vesmíru za bonusové korálky. Poté nás navštívila paní Hana Novotná se svým programem „Krtek archeologem“, za který jí moc děkujeme. V tento den děti dostaly kosmonautské helmy a vyzkoušely si let ve vesmíru v raketě. Vytvářely si také malé meteoritky a každý vyslovil své tajné přání padající hvězdě. Po výborném obědě si děti ve venkovní učebně vyráběly sluníčka z keramické hlíny. Tak jako každý den i dnes nám počasí přálo, a tak děti na sebe mohly hodit plavky a vrhnout se do vodní bitvy, nechyběl bazének a vodní pistolky. Za tento den opět získaly další korálky nebo knoflíky na svůj náhrdelník.

V pátek ráno na děti čekal vzkaz od mimozemšťanů, ve kterém jim vzkázali, že musí splnit různé úkoly, aby získaly poklad. Čekala nás tak dobrodružná stezka do Nechor s plněním deseti úkolů k nalezení pokladu. Nakonec jsme se dozvěděli, že mimozemšťani ukryly poklad ve školce. Po obědě mohly všechny děti zaslouženě otevřít truhlici s pokladem a dostat odměny a diplomy. Odpoledne nám děti předvedly své taneční nadání při kosmické diskotéce. A pak už nás čekal táborák a opékání špekáčků. Na závěr pak už byla příprava na spaní v MŠ. Všechny děti byly natěšené a zvládly to skvěle. Díky svítícím náramků svítili jako hvězdy na nebi.

Celý týden se nesl v duchu vesmírného tématu, který děti moc bavil, trávili jsme mnoho času venku na zahradě, tvořilo se, hráli se hry a obohacoval se program jinými aktivitami. Děti byly úžasné a vytvářely příjemnou přátelskou atmosféru.

Děkujeme rodičům za skvělou spolupráci.

Radka a Aneta

Základní škola a Mateřská škola
PRUŠÁNKY
Školní 289, 696 21 Prušánky

Mateřská škola 518 374 159

Vedení školy 518 374 151

Školní jídelna 518 374 157

Školní družina 518 374 013

Hospodářka školy 518 374 379

Odhlášení obědů 722 979 235