Přijímačky klepou na dveře...

,,Deváťákům se to už krátí.” zaznívá poslední dobou z úst mladších spolužáků. A skutečně. Přijímačky klepou na dveře a čekají letošní deváťáky už zítra a v pondělí.

Věříme, že žáci budou dobře připraveni, neboť se přípravě věnovali se svými učiteli nejen v hodinách českého jazyka a matematiky od začátku školního roku. K úspěšnému složení příjímacích zkoušek jim mohly dopomoct i další doprovodné akce či školní opatření.

Jedná se například o půlené hodiny českého jazyka nebo tandemovou výuku matematiky spočívající v tom, že na třídu jsou dvě paní učitelky, které mají pak možnost věnovat se žákům více individuálně. Z doprovodných akcí se jedná například o přednášku s Běžícím češtinářem, který žákům poskytl několik tipů jak úspěšněji řešit přijímací testy a prošel se žáky krok za krokem jednotlivé druhy úkolů. Žáci mohli rovněž využít konzultací a doučování, které probíhaly po celý dosavadní školní rok a žáci je mohli pravidelně využívat.

Žákům byla nápomocná i kariérní a výchovná poradkyně, která jim poskytovala podporu ohledně přihlášek, důležitých termínů a rad ohledně výběru střední školy a možností. Navštívila s žáky úřad práce a zorganizovala i malý veletrh či spíše prezentaci středních škol v naší škole.

Teď už je to ale na samotných deváťácích. Přejeme jim opravdu mnoho štěstí u přijímacích zkoušek a budeme jim moc držet pěsti, aby se dostali na svou vysněnou střední školu.