Angličtina pro celou třídu

Ahoj sedmáci,

doufám, že jste měli v rámci možností příjemné velikonoce a teď se určitě těšíte na další výzvu v angličtině:-) V minulém videu jsme se podívali na rozdíl mezi minulým prostým a předpřítomným časem. Na tento týden pro vás mám zopakování něčeho, co průběžně probíráme už nějakou dobu, ale pořád v tom máte tak nějak "guláš". Řeč je o časech, kterými vyjadřujeme budoucnost. Čeština má jeden budoucí, angličtina tři. Takže se nedivím, že kolikrát váháte, který zvolit. Proto se na to podíváme podrobně v TOMTO VIDEU.

ÚKOL 1:  Video si pusťte víckrát a udělejte si z něj přehledný zápis do sešitu, ať máte všechno hezky pohromadě (bude se vám to hodit!). Hotový zápis v sešitu mi pak pošlete do pátku oskenovaný/vyfocený na můj e-mail. Nemusíte vypisovat všechno! Chci vidět jen to nejdůležitější a pár příkladů ke každému času (klidně vlastních vymyšlených).

Na procvičení si pusťte TOTO VIDEO, kde se snažím vysvětlit, proč se do těch vět dává takový a makový čas. Cílem není, abyste všechno na 100% měli správně, ale abyste skutečně zkusili o těch větách a situacích uvažovat víc do hloubky. Mimo jiné si tím dobře procvičíte mozkové buňky :-) Každý, kdo chce jednou umět dobře anglicky, tyto tři časy musí umět - opravdu se tomu nevyhnete, believe me...

ÚKOL 2:

Až budete mít hotový zápis v sešitu, vymyslete a napište:

- 6 vět, ve kterých předpovíte, jaký svět podle vás bude (a co lidé budou nebo nebudou dělat) v roce 2040.

- 3 věty o tom, co plánujete (vy nebo někdo z vaší rodiny) stihnout tento rok

- 2 věty o tom, s kým a na kdy máte domluvené setkání nebo třeba hovor (Skype, Zoom)

Všechny věty mi pak pošlete na mail do konce týdne ke kontrole.

Určitě budete mít nějaké otázky, takže si je pište a rád vám na ně odpovím přes mail nebo na Zoomu - termín upřesním.

Přeju vám, ať se s těmi třemi budoucími časy spřátelíte a dovedete je ve většině vět použít správně. Když splníte poctivě vše, co jsem vám zadal, uvidíte, že to není tak těžké, jak se zdá.

Take care and have fun with learning!

Your teacher,