Angličtina (druhá skupina)

Ahoj páťáci,

chválím vás všechny za hezky vypracované minulé úkoly a dnes mám pro vás výzvu, která je sice těžká, ale já věřím, že ji zvládnete! Když si s tímto úkolem dáte práci a pošlete mi ho správně vypracovaný, máte u mě nejen velké PLUS, ale i jedničku :-)

V minulém úkolu jsme procvičovali otázky, a dnes se jim budeme věnovat taky. Protože umět se ptát je v angličtině moc a moc důležité! Mějte tedy otevřený sešit na té straně, kam jsme si psali tvorbu otázek (takové ty sloupečky, pomocné sloveso, hlavní sloveso a tak dále).

Vaším úkolem je, vytvořit OTÁZKY k odpovědím, které najdete v souboru tady dole na stránce. Pošlete mi to pak vyplněné/oskenované/ofocené na e-mail do konce tohoto týdne.

TIP: Než tu otázku napíšete „načisto“ do sešitu, pořádně se podívejte, jestli ta odpověď na to dává smysl.

Uvedu příklad. Máte vymyslet otázku k této odpovědi: „Yes, he does.“ V odpovědi vidíme „he does“, takže musíme vymyslet otázku, která začíná slovíčkem DOES. Třeba „Does he play the piano?“.

Když ale máme odpověď začínající na „we“, tak se musíme v otázce ptát pomocí „you“ – protože my se ptáme těch lidí třeba: „Kde (vy) pracujete?“ a on nám odpoví „My pracujeme v servisu.“

POZOR: Někdy bude odpověď delší a nebude tam pomocné sloveso does, třeba „No, my favourite color is green.“ To pak musíte vymyslet otázku, která bude vypadat třeba takto: „Is your favourite color yellow?“ Jak jsem vám psal i v opravách vašich minulých úkolů, tak když v otázce chcete použít JE nebo JSOU, tak tam dáte IS nebo ARE a dál už žádné do ani does nedáváte. Pro vás je důležité se podívat, jestli v odpovědi je sloveso TO BE (já jsem, ono je, my jsme) – a pokud ano, tak musí být i v otázce.

Zkuste vymyslet otázku u všech odpovědí, i když si nebudete jistí. Chyby jsou vítány, protože chybami se člověk učí :-)

Těším se, až mi úkoly pošlete. Pak bychom se viděli online na Zoomu, kde bychom si popovídali anglicky a řekli si, jak měl být úkol správně.

Mějte se hezky!