Angličtina na tento týden

Ahoj šesťáci,

slyšel jsem, že část vaší třídy unesli hned v březnu mimozemšťani a zabránili vám v plnění úkolů ve všech předmětech:-) Tak pokud tyto řádky čtete, myslím na vás a budu doufat, že jste v pořádku. Napište mi třeba anglicky mail o tom, jak se vám v galaxii Andromeda líbí a jestli jste tam uplatnili své znalosti angličtiny. Jinak moc chválím těch zhruba 10 lidí, kteří mi doposud úkoly posílali/posílají, hodně se zlepšujete a mám radost!

A teď k vaším úkolům na tento týden.

Dokončíme a zopakujeme lekci 4 - to nejdůležitější z ní, co musíte umět. Stáhněte si přiložený soubor a podle něj si pořádně projděte v učebnici a sešitech to, co v něm píšu.

Až si to zopakujete, budete mít tyto úkoly:

1. Doplňte cvičení 3b na str. 51 v učebnici a v něm texty 1 a 2 . Přemýšlejte u toho, netipujte, pište to do sešitu.

2. Mějte otevřenou str. 83 v pracovním sešitě a u toho si otevřete učebnici na str. 52. Jsou tam tři krátké texty o jídlech v Británii (když už jsme tam nemohli jet, tak si o jejich jídle aspoň počtete).

- vyhledejte si slovíčka z textu, kterým nerozumíte a napište si je bokem na papír nebo do sešitu

- do sešitu si pak přepište tabulku 2a ze str. 52 v učebnici. Tu vyplňte podle toho, co jste se dočetli v textech.

- jako poslední zpracujete úkol 1, také na straně 52 v učebnici. Stačí, když do sešitu napíšete číslo té věty a k tomu TRUE, FALSE, nebo DOESN'T SAY (když to v textu nejde dohledat). Pokud je to false, můžete k tomu i připsat, jak je to správně.

3. Vraťte se ke slovíčkům, kterým jste moc nerozuměli a která jste si napsali do sešitu a přeložili. Zkuste si se zavřenou učebnicí vzpomenout, ve které větě to slovíčko bylo a větu si nahlas řekněte.

Vše mi pošlete do 17. května na mail!

Pokud chcete, zpracujte i tyto úkoly v pracovním sešitě:

1. Cv. 6/str. 37 (some, any, a/an)

2. Cv. 5/str. 39 (pozor na jednotné a množné číslo, ať v tom nemáte zbytečně chyby).

Have a nice week!