ANGLIČTINA - úkol do pátku

Milí čtvrťáci z mé skupiny angličtiny,

doufám, že jste si pár dní odpočinuli a jste v plné síle, abychom se podívali na další úkol, kterým si zopakujete téma oblékání, počasí a ročních období, a něco nového se naučíte. Vypracovaný úkol (buď ve Wordu, nebo oskenovaný/vyfocený) mi s pomocí rodičů pošlete na e-mail: ondrej.nuzik@zsprusanky.cz nejpozději v tento pátek 27. března. Napište mi do emailu nebo na oskenovaný papír anglicky i to, jak se vám daří a co doma děláte.

V pondělí už na vás bude čekat video, ve kterém si povíme něco o hodně zajímavém tématu, a to povolání. Tak se těšte a sledujte stránky školy :-)

1. Poproste rodiče, aby vám vytiskli přiložený soubor ve Wordu.

2. Posaďte se pohodlně k počítači, zapněte si repráky a pusťte si toto video: https://www.youtube.com/watch?v=eXFe4tUCd40

3. Nejprve se na video podívejte bez přerušení, jen poslouchejte a opakujte nahlas věty, které slyšíte.

4. Pak si video přehrajte znova, mezerníkem si dávejte pauzu a dobře vnímejte, co tam říkají.

5. Do toho vytisknutého úkolu pak doplňte chybějící slova podle toho videa. Zkuste si nejdříve sami vzpomenout, co v tom videu bylo. Máte dobrého pamatováka? :-)

Na papíře máte třeba větu:

You can drink ______________. A vy si určitě vzpomenete, že ve videu je v té větě: „cold juice“. Celá věta tedy bude: : You can drink cold juice.

TIP: Pokud si nebudete moci ze všech sil vzpomenout, co v tom videu bylo, přehrajte si ho kolikrát bude potřeba.

Dobrovolný úkol:

Napište mi vaši odpověď na otázku „What’s your favourite season?“ (Jaké je vaše oblíbené roční období?). Rozepište se, napište proč to období máte rádi, co je pro to období typické (použijte věty z úkolu) a hlavně napište, jaké oblečení v tom období nosíte. Pošlete mi to zhruba do příštího pátku ke kontrole, opravím vám to.

Mějte se krásně!