Škola / Informace od školy pro žáky / Pro všechny

Slavíme úspěchy v malířské soutěži Čarovné barvy země

Výtvarná soutěž Čarovné barvy země - slavíme úspěchy!

V loňském školním roce jsme se stejně jako v letech předchozích zúčastnili výtvarné malířské soutěže, kterou pořádá Slovanské hradiště v Mikulčicích - Čarovné barvy země. Jde o malování hlíněnými pigmenty a práci s přírodninami.

Vzhledem k jarním komplikacím způsobeným epidemiologickou situací se odevzdání prací a vyhlášení výsledků protáhlo do letošního školního roku. I přes tyto komplikace doplněné o distanční výuku to naše výtvarnice nevzdaly a vyplatilo se jim to. Do soutěže jsme přihlásili v jedné kategorii (12 - 15 let) tři práce a všechny tři naše výtvarné počiny se umístily na stupních vítězů.

1. místo získala práce s názvem "Lest na Živěnu a perly bohů" od autorek z 8. A Terezy Buškové, Jany Kristýny Görlichové, Anny Letochové a Nikoly Mrlíkové.

2. místo obsadila práce s názvem "Poklad" od autorů loňské 9.A Natálie Bílíkové, Lei Sadovské a Samuela Tomana.

3. místo získala práce s názvem "Krása v rukou Slovanů" jehož autory jsou žákyně 9.A Anežka Blechová, Dominika Křiváková, Karolína Salajková a Kateřina Váňová.

Všem moc gratulujeme a opravdu si dosažený úspěch moc zaslouží, protože do toho dali odhodlání, spoustu času a hlavně kus sebe! Ostatně posuďte dle fotografií sami a věřte, že malovat hliněnými pigmenty, nalepit přírodniny pouze přírodním pojivem a vymyslet návrh odpovídající historickým událostem s doprovodným textem, není nic jednoduchého. O to víc jsme na naše šikovné a talentované žáky pyšní.

Předání cen ze zjevných důvodů letos proběhlo vyjímečně ve škole.