Škola / Informace pro rodiče

Tábor Bájná Atlantida

V týdnu od 18.7. do 22.7. 2022 proběhl ve škole příměstský tábor Bájná Atlantida. Nebyl to však jen tak ledajaký tábor, nýbrž se zaměřením na výuku anglického a částečně německého jazyka.

Pondělí: První den jsme se spolu všichni seznámili a zahájili jsme tábor rozdělením do čtyř výzkumných skupin, které mají za úkol odhalit, zda Atlantida opravdu existovala a dá se najít. Po odpoledním klidu získali výzkumníci táborový šátek. Tento šátek zrovna využili na první táborovou hru, kdy se zavázanýma očima přišli za starou vědmou, která jim sdělila první indíícii pro budoucí hledání ztracené Atlantidy.

Úterý: Tento den jsme hned ráno nasbírali potřebné suroviny na cestu a prošli bojovým výcvikem, abychom lépe pochopili válečnou mentalitu Atlanťanů a lépe si s nimi po objevení Atlantidy rozumněli. Dopoledne a odpoledne potom proběhla výuka angličtiny a němčiny zábavnou formou.

Středa: V tento velice horký den jsme se přesunuli trochu na sever a navštívili ZOO Lešná ve Zlíně. I přes tropické teploty jsme zvládli obejít skoro celou ZOO a podívat se na zvířata z celého světa. Největší atrakcí však zůstali rejnoci, které si mohli naši výzkumníci pohladit.

Čtvrtek: Tento den jsme pokračovali v pátrání po ztracené Atlantidě a výuce angličtiny a němčiny. Abychom otestovali samostatnost a nebojácnost výzkumníků, sešli jsme se večer a přespali ve škole. Večer jsme začli opékáním špekáčků u ohně a pokračovali after party v tělocvičně, kde byla pro všechny připravená diskotéka s DJ Michalem. Tancovalo se do pozdního večera a šlo se spát. Abychom ale otestovali tu výše zmíněnou nebojácnost, všichni výzkumníci byli zbuzeni na stezku odvahy. Zkoušku odvahy úspěšně obstáli a šlo se do hajan.

Pátek: Ráno jsme zahájili společnou snídaní a vydali se na poslední etapu naší celotáborové hry. Po dopolední výuce angličtiny jsme odpoledne navázali poslední zkouškou, při které museli výzkumníci překonat stezku plnou nástrah a pastí, aby se konečně dostali do starobylého města Atlantidy, kde našli poklad v podobě sladkostí a dárečků.

Po táboře se potom všichni odebrali do svých domovů, kde se těšili na další dobrosružství, která je o prázdninách ještě čekají.

Odkaz na fotogalerii: Zde