Škola / Informace pro rodiče

Signály z neznáma - Pátek

Signály z neznáma

Pondělí: Dnes jsme slavnostně zahájili tábor Signály z neznáma. Jelikož jsme se všichni pořádně neznali, tak jsme se dopoledne oťukávali a dozvěděli se zajímavé informace. Máme mezi námi sportovce, koňáky, piloty, stavitele lega, milovníky zvířat a traktoristy. Po výborném obědu jsme si na chvíli odpočinuli a odpoledne odstartovali celotáborovou hru tajnou přísahou a předáním táborového trička. Odpolední blok se potom věnoval první z dovedností, a to orientaci v areálu školy i dosud nepoznaném území. Vyvrcholením potom bylo získání první indicie, která nás navedla na stopu dalšího dne, na který se už všichni těšíme.

Přísaha: Video
Fotky: 19.7. 2021

Úterý: Dnes jsme zjistili, jak je těžké, když se nemůžeme orientovat zrakem a nacvičili jsme si pohyb v prostředí bez světla. Naučili jsme se také komunikovat, pokud nám mimozemská civilizace vyřadí z provozu naše komunikační technologie. Musíme všechny pochválit za zvládnutí Morseovy abecedy, což vůbec není jednoduchá záležitost. Nezapomněli jsme také na řadu pohybových aktivit, aby se děti pořádně vydováděly a vybily přebytečnou energii. Vše bylo také náležitě zdokumentováno.

Židličkovaná: Video
Fotky: 20.7. 2021

Středa: Dnešní den byl ryze vědecký. Nebyl ve znamení her, ale možní budoucí výzkumníci se zúčastnili expedice v brněnském planetáriu. Pozorovali noční oblohu a seznámili se s tím, jak těžký je výcvik astronautů. Poté se vydali na plavbu po Brněnské přehradě, neboť i pod vodní hladinou se mohou nacházet mimozemské artefakty. Jediné, co dnes nebylo vědecké byla dnešní strava: řízek s chlebem a nejrůznější druhy zmrzlin a sladkostí, což typické stravě astronautů vůbec neodpovídá.

Planetárium: Video
Fotky: 21.7. 2021

Čtvrtek: Dnešní den byl úplně jiný než ty předchozí. Ráno jsme se rozloučili s rodiči se slovy: ,,Tak ahoj zítra!" Cílem bylo vyzkoušet si, jak budeme snášet odloučení od svých nejbližších. Bylo to super: táborák, špekáčky, pozorování noční oblohy. Jen na noční úkol se podařilo vzbudit pouze dva lidi. Což znamená, že se jim spalo moc dobře.

Táborová básnička: Video
Fotky: 22.7. 2021

Pátek: Po náročném dni a dobrodružné noční hře jsme se vyspali do růžova a ráno jsme zahájili společnou snídaní, kterou si děti sami připravily. Celý den se nesl v klidné atmosféře, hrály se hry, povídalo se a tvořily táborové vlajky. Po obědě jsme dětem slavnostně předali osvědčení, čímž se stali tajnými agenty. Potom už následoval pouze úklid, balení a příprava na rozloučení se s táborem. Všichni jsme si to moc užili a snad se uvidíme i příští prázdniny.

Fotky: 23.7. 2021