Základní škola a Mateřská škola Prušánky

FB škola škola 518 374 379 školka školka 518 374 159 jídelna jídelna 518 374 157

Škola / Informace pro rodiče

Indiáni v pohybu

Dnes dětem začal první příměstský tábor.

Foto zde

Jak už název napovídá, tábor je zaměřen na indiány.

Pondělí - dnes jsme si řekli základní věci ze života indiánů.Co je to téépéé, k čemu měli indiáni totem a různé jiné zajímavosti.Děti si vymyslely indiánská jména, vyrobily úžasné indiánské čelenky a díky týmové práci si zajistily jídlo do konce tábora.A díky tomuto všemu dnes všechni malí indiáni získali "zkoušku tvořivosti" a první barevný korálek na náhrelník.

Úterý -  dnes všechny děti zvládly výlet za koníčkama do Josefova k úžasným Hanákům. Skoro všichni indiáni se svezli na ponících, dostali meloun a pohráli si na statku - traktor a balíky sena = nejlepší zábava!!! Na indiány také čekal úkol a to indiánský lektvar!!! V Josefově nám pan starosta domluvil s panem Klečkou zdarma oběd - MOC DĚKUJEME!! Dostali jsme také limču a oplatek. Všichni indiáni si namalovali trička - jsme krásně barevní a jdeme poznat i z dálky!! Díky znalostem z přípravy lektravu všichni indiáni získali další korálky za "zkoušku naslouchání".

Středa -  to, že venku pršelo a bouřilo nám indiánům vůbec nevadilo, protože jsme měli celou školu pro sebe a také jsme ji celou využili. Nejprve si malí indiáni vyrobili bizoní zuby jako ozdubu na náhrdelník, potom každý indián musel zjistit jakému zvířeti patří stopy - ti nejlepší stopaři získali bonusový korálek. Další možnost získání bonusového korálku bylo za běhací hry (zkrotit divokého oře není jen tak) a za vyluštění šifry (indiánská řeč je pomocí znaků). Stihli jsme vyrobit totem a namalovat kamínky a část téépéé. Díky paní Vlkové si indiáni vyzkoušeli bubnovat v indiánských rytmech - budeme doufat, že díky těmto rytmům budeme mít zítra na výletě hezké počasí. Díky poznání stop a vyluštění šifry všichni získali korálek za "zkoušku znalostí". 

Čtvrtek - dnes se náš kmen Rychlé šípy vypravil na průzkum do neprozkoumaných částí našeho území a to do Hodonína k jezu. Výprava to byla dobrodružná plná překážek (kolíčkovaná v centru města je neskutečné dráma), překvapení (i ve městě mají nějaká hřiště) a nových informací (plavba po řece Moravě, doplněná novými informacemi a ověření starých znalostí v Zápisníku indiánského pozorovatele). Vše jsme zvládli, řízky do pana kuchaře na lodi snědli, zpět ve zdraví se vrátili a zítra za odměnu dalšími korálky odměněni budeme. Protože "zkoušku pozorování" zvádli úplně všichni!!

Pátek -  závěrečný den indiánského tábora byl ve znamení pohybu - jak nečekané. Nejprve si naši indiáni vyrobili lapače snů a potom jsme se přesunuli na indiánskou olympiádu. Pomoct přišli letošní deváťáci a proto mohli indiáni vyzkoušet - střelbu z luku, výdrž na tyči, jízdu na koni, plazení, skoky v pytlích, překnání družinového hřiště a střelbu šiškou na cíl. Za odměnu na děti čekal výborný oběd od pana kuchaře - buchtičky s krémem!! Po obědě jsme si zašli na zmrku a pak na indiány čekalo stopování vlka zakončené pokladem. Protože byli indiáni i poslední den vylmi šikovní, zvládli "zkoušku dovedností ". Díky tomu dostali další korálky a mohli dodělat náhrdelníky, které byly opravdu velmi krásné Děti dostaly na památku fotku, diplom a různé další věcné ceny.

Náčelnice by chtěly velmi pochválit malé indiány, protože byli úžasní a moc šikovní. Budeme se na ně těšit zase za rok na dalším příměstském táboře!!!

Šamanka, Náčelnice a Nšoči

Fotogalerie

Základní škola a Mateřská škola
PRUŠÁNKY
Školní 289, 696 21 Prušánky

Mateřská škola 518 374 159

Vedení školy 518 374 151

Školní jídelna 518 374 157

Školní družina 518 374 013

Hospodářka školy 518 374 379