Škola / Informace pro rodiče

Indiáni v pohybu

Dnes dětem začal první příměstský tábor.

Foto zde

Jak už název napovídá, tábor je zaměřen na indiány.

Pondělí - dnes jsme si řekli základní věci ze života indiánů.Co je to téépéé, k čemu měli indiáni totem a různé jiné zajímavosti.Děti si vymyslely indiánská jména, vyrobily úžasné indiánské čelenky a díky týmové práci si zajistily jídlo do konce tábora.A díky tomuto všemu dnes všechni malí indiáni získali "zkoušku tvořivosti" a první barevný korálek na náhrelník.

Úterý -  dnes všechny děti zvládly výlet za koníčkama do Josefova k úžasným Hanákům. Skoro všichni indiáni se svezli na ponících, dostali meloun a pohráli si na statku - traktor a balíky sena = nejlepší zábava!!! Na indiány také čekal úkol a to indiánský lektvar!!! V Josefově nám pan starosta domluvil s panem Klečkou zdarma oběd - MOC DĚKUJEME!! Dostali jsme také limču a oplatek. Všichni indiáni si namalovali trička - jsme krásně barevní a jdeme poznat i z dálky!! Díky znalostem z přípravy lektravu všichni indiáni získali další korálky za "zkoušku naslouchání".

Středa -  to, že venku pršelo a bouřilo nám indiánům vůbec nevadilo, protože jsme měli celou školu pro sebe a také jsme ji celou využili. Nejprve si malí indiáni vyrobili bizoní zuby jako ozdubu na náhrdelník, potom každý indián musel zjistit jakému zvířeti patří stopy - ti nejlepší stopaři získali bonusový korálek. Další možnost získání bonusového korálku bylo za běhací hry (zkrotit divokého oře není jen tak) a za vyluštění šifry (indiánská řeč je pomocí znaků). Stihli jsme vyrobit totem a namalovat kamínky a část téépéé. Díky paní Vlkové si indiáni vyzkoušeli bubnovat v indiánských rytmech - budeme doufat, že díky těmto rytmům budeme mít zítra na výletě hezké počasí. Díky poznání stop a vyluštění šifry všichni získali korálek za "zkoušku znalostí".

Čtvrtek - dnes se náš kmen Rychlé šípy vypravil na průzkum do neprozkoumaných částí našeho území a to do Hodonína k jezu. Výprava to byla dobrodružná plná překážek (kolíčkovaná v centru města je neskutečné dráma), překvapení (i ve městě mají nějaká hřiště) a nových informací (plavba po řece Moravě, doplněná novými informacemi a ověření starých znalostí v Zápisníku indiánského pozorovatele). Vše jsme zvládli, řízky do pana kuchaře na lodi snědli, zpět ve zdraví se vrátili a zítra za odměnu dalšími korálky odměněni budeme. Protože "zkoušku pozorování" zvádli úplně všichni!!

Pátek -  závěrečný den indiánského tábora byl ve znamení pohybu - jak nečekané. Nejprve si naši indiáni vyrobili lapače snů a potom jsme se přesunuli na indiánskou olympiádu. Pomoct přišli letošní deváťáci a proto mohli indiáni vyzkoušet - střelbu z luku, výdrž na tyči, jízdu na koni, plazení, skoky v pytlích, překnání družinového hřiště a střelbu šiškou na cíl. Za odměnu na děti čekal výborný oběd od pana kuchaře - buchtičky s krémem!! Po obědě jsme si zašli na zmrku a pak na indiány čekalo stopování vlka zakončené pokladem. Protože byli indiáni i poslední den vylmi šikovní, zvládli "zkoušku dovedností ". Díky tomu dostali další korálky a mohli dodělat náhrdelníky, které byly opravdu velmi krásné Děti dostaly na památku fotku, diplom a různé další věcné ceny.

Náčelnice by chtěly velmi pochválit malé indiány, protože byli úžasní a moc šikovní. Budeme se na ně těšit zase za rok na dalším příměstském táboře!!!

Šamanka, Náčelnice a Nšoči