Děti páté třídy v letošním roce sáhly ve své mimočítankové četbě po dobrodružné literatuře. Oblíbeným dětským hrdinou se stal Robinson Crusoe. Abychom se o spisovateli dověděli co nejvíce, pozvali jsme na společnou besedu pani knihovnici Milenu Hromkovou. Ta nám připomněla děj nejen krátkou filmovou ukázkou, ale i připravenými reprodukcemi knižních ilustrací. Vyprávěla nám i o spisovateli Denielu Defoe i Josefu V. Plevovi, který Robinsona převyprávěl. Děti se společně pustily do kvízu o přežití v přírodě. A výsledek? Teoreticky bychom v neznámé přírodě přežili. A pokud by snad někdo z nás potřeboval poradit, stačilo se jen pořádně dívat na instruktážní film. Tak se z nás stali Robinsoni dnešní doby. V keramické dílně jsme si vlastnoručně vyrobili misky a nádoby, abychom si vyzkoušeli vlastní kreativitu a šikovnost. Děkujeme paní knihovnici za připravenou besedu a těšíme se na další čtení.

Mgr. Luďka Trechová a děti V. třídy