V letošním školním roce se naši žáci 1. třídy zapojili do projektu Prvňáci v říši vědy. Je to program, který se uskutečnil za podpory hejtmana Jihomoravského kraje. Děti měly možnost účastnit se dvou zajímavých exkurzí a výukových programů. Ve čtvrtek 2. 11.2017 jsme se společně se šestou třídou vydali do VIDA parku v Brně. Tam děti zjistily, jakou mají sílu, jak vnímají lidé zemětřesení, co dělá vodní vír i jak se staví přehrady. Z šesťáků se na čas stali alchymisté, kteří měli možnost vyzkoušet si různé změny skupenství. A malí prvňáčci? Ti se pustili do pokusů s rostlinami. Už ví, že rostliny potřebují vodu, jakou barvu má chlorofyl, lupou také pozorovali letokruhy několika stromů. Obě třídy měly možnost vidět i vědecké zábavné divadlo o rovnováze a stabilitě. Je toho opravdu hodně, co děti mohly vidět i vyzkoušet. Taková zajímavá výuka je pro děti přitažlivá a plná společných zážitků. Čas ve VIDA parku všem rychle uběhl a bylo potřeba pomýšlet na návrat do školy. Odjížděli jsme s vědomím, že se sem všichni zase brzy vrátíme.