Další zastávkou za poznáním byla návštěva Hvězdárny a planetária v Brně. Na tu jsme pozvali naše menší kamarády z mateřské školy. Společně jsme obdivovali hvězdnou oblohu a spoustu zajímavých souhvězdí. Dětem se moc líbila pohádka Zvířátka ve vesmíru. Díky zvířátkům se dětem otevřelo zajímavé téma pro vesmírné otázky i odpovědi. Prvňáčci i předškoláci dostali možnost vidět prostor pro kosmickou posádku a zjistit svou hmotnost, až se někdy dostanou na Měsíc. Vesmírné zážitky jsme si připomněli ve škole při výtvarné výchově, kdy jsme vytvořili hvězdné nebe i nad Prušánkami.  A to můžeme pozorovat při jasné obloze každý den. Tak jsme si kousek hvězdárny odvezli s sebou a rozzářené hvězdy nám budou vesmírnou návštěvu dlouho připomínat.

Děkujeme Sdružení rodičů za příspěvky na autobus. S jejich pomocí se nám za poznáním lépe cestuje.

za všechny děti i paní učitelky Luďka Trechová