Tvrdí se, že málo čteme a že přitáhnout dnešní děti ke knížkám není snadné. Ale jak přivést děti k tomu, aby braly knihy jako součást svého života? Dětské čtenářství totiž nevzniká jen tak samo sebou, je potřeba mu pomáhat. A jednou z cest, jak nalézt cestu ke knížkám, jsou tzv.dílny čtení, kdy si děti čtou knihy podle vlastního výběru. A jaké knihy by měly děti číst? Dá se říct, že vlastně všechny, které je baví. Důležité je čtení dětem neznechutit. Nabízet jim, co by je mohlo zajímat. Hledat a zkoušet. Společně najít tu správnou knihu, která děti ,,chytne.“

Proto jsme moc rádi, že nám SRPDŠ vyšlo vstříc a pomohlo nám rozšířit nabídku knížek pro děti, kde nebudou chybět ty nejznámější kvalitní knihy našich i světových autorů. Za všechny děti moc děkujeme a už se těšíme na nové čtenářské zážitky.

Za uč. 1.stupně M. Konečná

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA